Jak zamontować listwę kominową?

Jak zamontować listwę kominową?

Listwa kominowa jest wyprofilowaną w odpowiedni sposób gotową obróbką, której naczelnym zadaniem jest zabezpieczenie górnej krawędzi taśmy kominowej. Przeważnie jest wykonana z blachy aluminiowej, a jej dodatkowym zabezpieczeniem jest lakierowanie hutnicze.

Listwa kominowa może być instalowana przez profesjonalistów i właśnie z takim rozwiązaniem mamy do czynienia najczęściej. Niejednokrotnie mamy jednak do czynienia z przypadkiem, w którym kupujący decydują się na jej samodzielny montaż. Ten nie jest zresztą przesadnie skomplikowany.

Pierwszym krokiem w jego przypadku jest wymierzenie potrzebnych odcinków obróbki, aby nie było ich za dużo lub za mało. Ważna jest także sama kolejność montowania listwy, dobrze jest więc zacząć od lica komina, aby następnie skoncentrować się na jego bokach i tylnej części. Niemałą rolę odgrywają również krawędzie. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że powinny być one nie tylko odpowiednio docięte, ale również wyprofilowane. Na spodniej części listwy zawsze powinno znaleźć się miejsce na pas masy.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na blaszkinadaszki.pl.