Kiedy należy wymienić opony na zimowe oraz czym się charakteryzują?

Kiedy należy wymienić opony na zimowe oraz czym się charakteryzują?

Okres zimy to szczególnie ciężki czas dla kierowców. Niskie temperatury oraz opady śniegu skutecznie utrudniają poruszanie się samochodem po drogach. Wymiana opon na zimowe to jeden z kroków, który należy wykonać aby przygotować samochód do zimy. Kiedy należy wymienić opony oraz czym się one charakteryzują?

Wymiana opon na zimowe

Wymiana opon na zimowe powinna nastąpić, gdy średnia temperatura spadnie poniżej 7 stopni. Oczywiście opony można zmienić wcześniej lub później lecz jest to niezalecane. Opony zimowe zostały zaprojektowane, aby gwarantowały pełne osiągi w niskich temperaturach. Ich rowki w bieżniku są głębsze niż w przypadku opon letnich, dzięki czemu lepiej trzymają się oblodzonej lub ośnieżonej nawierzchni. Warto również wiedzieć, że wymiana opon adekwatnie do pory roku może zmniejszyć lub zwiększyć wykorzystywanie paliwa przez samochód.

Jeżeli interesuje nas przystąpienie do kursu prawa jazdy pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty szkoły kurs jazdy w Warszawie.