Kiedy wybrać się z dzieckiem do nefrologa?

Kiedy wybrać się z dzieckiem do nefrologa?

Choć o wizytach u nefrologa mówi się zwykle w kontekście dorosłych pacjentów, choroby nerek wcale nie pytają o wiek. Zmagają się z nimi także najmłodsi, nefrologia dziecięca jest więc gałęzią medycyny, której rozwój nie powinien nas zaskakiwać.

Objawy chorób nerek bywają zróżnicowane. Większość z nich wiąże się jednak ze znaczną uciążliwością dla organizmu, co sprawia, że ich rozpoznanie nie jest trudne. O wizycie u nefrologa z dzieckiem warto pomyśleć nie tylko wtedy, gdy skarży się ono na ból w okolicach nerek oraz na dolegliwości podczas oddawania moczu. Alarmować powinna także mętność moczu oraz jego nietypowy zapach. Rodzice powinni też pamiętać, że choroby nerek mogą być sygnalizowane przez szereg mniej oczywistych objawów. Tu zwykle wspomina się o opuchliźnie na kostkach lub nadgarstkach oraz o nadciśnieniu tętniczym. Wiele dziecięcych problemów z nerkami można nie tylko stosunkowo szybko zdiagnozować, ale również wyleczyć. Nawet te bardziej skomplikowane można jednak nadzorować z większą łatwością w porę udając się do lekarza.

Jeśli szukacie najlepszych specjalistów zajmujących się diagnostyką i leczeniem chorób nerek u dzieci zapraszmy do Przychodni Promyk Słońca – nefrologia dziecięca.