Zalety wynajmu długoterminowego

Zalety wynajmu długoterminowego

Do głównych zalet wynajmu długoterminowego należą niezmienne oraz przewidywalne koszty użytkowania takiego pojazdu, które są wyrażane przez miesięczną ratę wynajmu, stałą przez cały okres trwania umowy. Jest to bardzo duży plus, ponieważ firma nie ma konieczności wnosić kapitału na zakup samochodu, ale również zyskuje możliwość swobodnego budowania floty, jak i jej uzupełniania w nagłych sytuacjach.

Najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego

• Łatwe budżetowanie i planowanie – stałe miesięczne opłaty za najem oraz zarządzanie umożliwiają przedsiębiorcą uniknięcie niespodziewanych kosztów, ale również zapobiegają przekroczeniu zaplanowanego budżetu,
• utrzymanie kosztów na poziomie stałym, dzięki kontroli i jakości obsługi floty,
• większa zdolność kredytowa – wynajem samochodu nie obciąża bilansu naszej firmy, jak to będzie miało miejsce w przypadku zakupu samochodu na kredyt,
• wyższy zwrot z inwestycji – przedsiębiorca może przeznaczyć kapitał na inwestycje związane z główną działalnością firmy, a nie na zakup nowych pojazdów.
• lepsze odpisy podatkowe – przedsiębiorca może rozbić raty wynajmu na dwie części: finansową i część za obsługę, dzięki czemu zyska wyższe odpisy podatku VAT.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na wynajem aut dostawczych.